fbpx

Насіння Фацелія 1кг (медонос)

  • Насіння
Артикул
nm-01
Немає у наявності
150грн
- +
Рейтинг товару

Фацелія — однорічна трав'яна рослина, яку сміливо можна зарахувати до лідерів за виробництвом меду серед трав'янистих культур.

Опис
Насіння Фацелія 1кг (медонос)

Медопродуктивність від 300 до 600 (а при сприятливих умовах — до тисячі) кілограмів меду з 1га

Норма висіву. Фацелію краще висівати широкорядним способом з міжряддями 45-60см. Норма висіву насіння при цьому посіві — 5-6кг, при рядовому 7-8кг на 1га Глибина загортання насіння 2-2,5 см, при сухому грунті до 3 див.

Терміни посіву і час зацвітання

Для отримання медозбору, строки посіву фацелії можуть бути різними, залежно від бажаного строку цвітіння. При цьому враховується, що фацелія зацвітає на 45-й день після посіву і цвіте до двох місяців. При різних строках посіву може забезпечувати безперервне цвітіння протягом понад 2,5 місяці і хороший збір меду.

Цвітіння фацелії у другій половині червня. Так наприклад, для заповнення безвзяточного періоду у другій половині червня фацелію висівають на початку травня. Можна висівати і під зиму (у середині жовтня) з таким розрахунком, щоб насіння восени не зійшли. Навесні ж з'являться ранні сходи, які забезпечать більш раннє цвітіння — в червні.

Цвітіння фацелії в серпні. Для заповнення безвзяточного періоду в серпні фацелію висівають в середині червня.

Безперервне цвітіння фацелії 3 місяці. При посіві в кілька строків, починаючи з ранньої весни і до липня, з проміжками в 15-20 днів, можна забезпечити безперервне цвітіння фацелії протягом 2,5-3 місяців (з третьої декади червня до середини вересня).

Насіння Фацелія 1кг (медонос)

Оптимальна температура для виділення нектару. Квіти фацелії виділяють нектар, в якому міститься 25-55% цукру, причому менше його вранці, до 10 годин, а більше — у 2-6 годин вечора. Нектарники знаходяться в глибині квітки і покриті м'якими волосками, тому що виділяється нектар там добре зберігається, а бджолам цілком доступний. Краще нектар виділяється при температурі повітря 24-28° і при хорошій вологості грунту, що буває після теплих нічних дощів. При підвищенні температури до 30° і вище і зниження до 16° виділення нектару зменшується, але не припиняється.

Час максимального виділення нектару. Квіти фацелії бджоли дуже добре відвідують з ранку і до вечора, але найбільший років буває з 10-11 годин ранку до 4-5 годин вечора. Крім нектару бджоли збирають з фацелії і пилок темно-фіолетового кольору.

Особливості цвітіння. Цвітіння фацелії починається приблизно через 40 днів після висівання. Квіти розкриваються не одночасно, а послідовно, масове цвітіння починається через 15 — 20 днів після розкривання перших квіток. Тривалість періоду цвітіння — 40 — 50 днів, з червня по липень. Бджолярі висаджують медонос в кілька прийомів, домагаючись 3 — 4 періодів цвітіння за сезон.

Квіти фацелії володіють високою нектаропродуктивностью — до 5 мг за добу з однієї квітки. Нектар володіє приємним ароматом і містить цукри (до 60% всієї маси), що залучає до фацелії велику кількість бджіл. Цвітіння триває весь світловий день і не припиняється після заходу сонця, а на нектароносность не впливають погодні зміни або недолік вологи.

Характеристики
Теги: медонос
Відгуки (0)
Ще не додано ні одного відгуку. Будьте першим хто це зробить.