fbpx

Гірчиця біла 1кг (сидерат, медонос)

  • Насіння
Артикул
nm-04
В наявності
94грн
- +
Рейтинг товару

Як сидерат, гірчиця після посіву збагачує землю азотом і фосфором, плекаючи наступні покоління рослин. Після закладення в землю вона швидко перегниває, віддаючи ці цінні елементи на ранніх етапах розвитку рослин.

Опис

Гірчиця біла відноситься до однорічних рослин сімейства хрестоцвітних, до олійних і технічних культур. Ця рослина висотою до 80 см, що має гіллясте стебло з глибокими борозенками і ліровидні листям. Вся рослина покрито жорсткими волосками. Рослина в період цвітіння має лимонно-жовті квіти з схованими за віночком тичинками. Усередині віночка знаходяться темно-зелені нектарники, розташовані хрестоподібно.

Рослина дуже спокійно переносить посушливі сезони і заморозки, що дозволяє використовувати її в північних районах країни. Горчіца біла воліє суглинні грунти з високим вмістом перегною і вапна. Висівається вона або під зиму (в кінці вересня) або з весни.

Цю культуру можна використовувати в посівах разом з іншими (особливо вдале поєднання – з бобовими).

Рослина дає сходи приблизно через 4-5 днів після висівання в літо, зацвітає через 35-40 днів і цвітіння триває близько трьох тижнів.

Гірчиця біла (як і гірчиця сарептська) відноситься до числа найбільш цінних рослин-медоносів, і в урожайні сезони може забезпечувати до 35 до 152 кг (найвищий рівень – висів під зиму) з гектара в залежності від часу посіву.

Розкриття квіток зазвичай починається з 6-7 годин ранку, і до 9 години квітки повністю розкриваються, залучаючи бджіл пилком і нектаром. Помічено, що гірчиця відноситься до дуже рідкісних рослин, які охоче відвідуються бджолами навіть у нічний час.

Крім бджільництва, гірчицю розводять через насіння, які після помелу перетворюють в гірчичний порошок, який використовується при виробництві хліба, консервних виробів, кулінарних добавок.

Також з гірчиці виробляють масло, використовують на корм худобі, застосовують в медичній промисловості.

Медоносні якості польової гірчиці

Рослину прекрасно відвідуют бджоли для збору нектару і пилку, які виділяються у великій кількості. Вміст в виділяємому за добу нектарі цукру становить від 7 до 21 мг (в 100 грамах нектару). Гірчиця має медопродуктивність від 50 до 150 кілограмів з одного гектара землі, що є дуже хорошим показником.

Гірчичний мед має високі поживні та цілющі властивості, має солодкий приємний смак і аромат. Мед має світло жовтий колір і є хорошим помічником в лікуванні багатьох хвороб. Польова гірчиця забезпечує підтримуючий медозбір.

Важливо! На зиму його залишати протипоказанно через швидку кристалізацію.

Гірчицю сміливо можна назвати “двоюрідною сестрою” ріпаку, сильно схожеззовні, цвітіння та практично однаковий мед

Характеристики
Теги: медонос, сидерат
Відгуки (0)
Ще не додано ні одного відгуку. Будьте першим хто це зробить.